Alçıpan, standart yada istenilen boyutlarda ve ihtiyaca göre belli özelliklerde üretilebilen her iki yüzü de karton ile kaplanmış ve ortasında alçı bulunan düzgün yüzeyli parçalardır. Levha şeklindedirler.

Alçıpan bir iç mekan yapı malzemesidir. Kullanılacak olan mekana ve kullanım amacına göre, alçı harcına katılan kimyasallar sayesinde yangına dayanıklı, suya dayanıklı, hem suya hem yangına dayanıklı yada ses yalıtım özelliği taşıyacak şekilde üretilebilmekte, ayrıca fiziki özellik açısından karo yada karolam alçıpan olarak üretilebilmektedir. Alçıpan ile son derece hoş asma tavan, bölme duvar ve tavan uygulamaları yapılmaktadır.Alçı- Alçıpan uygulamaları gerçekten ustalık ve tecrube gerektirir. Bu nedenle bu mesleğe yıllarını vermiş profesyonel ustalardan oluşan ekibimizle hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyoruz. “Tam da istediğim gibi ” demeniz için çalışıyoruz.

 

 

ALÇIPAN BÖLME DUVAR
Yatayda Duvar U 75mm profilleri, dikeyde Duvar C 75mm profilleri ile duvar iskelet sisteminin oluşturulması ve üzerlerine çift taraflı beyaz alçıpanla kapatılması.

ALÇIPAN ÜZERİNE ALÇI, SATEN ALÇI VE BOYA
Bir kat alçı sıva üzerine saten alçı, saten alçı üzerine de astar ve boya uygulamaları.

 

DUVAR ÜZERİNE ALÇI, SATEN ALÇI VE BOYA
Ytong veya tuğla duvar üzerine alçı sıva, saten alçı ve boya uygulamaları.

ALÇIPAN DUVAR ARASI TAŞYÜNÜ İZOLASYON
Alçıpan duvar içine 5cm kalınlıkta ve 50 density taş yünü yalıtım uygulaması.


 

Mesa Çelik Yapı Avrupa Şubesi
Şehirler Mah.Gürgen Sok. No:13/5 Esenyurt-İstanbul

(0212) 689 99 95
(0533) 092 76 34
akif.koclug@mail.com

Pzt- Cmts  8.00 – 18.00