Kartal Bina Güçlendirme

Bina güçlendirme konusunda uzman ekibi ile İstanbul’da ve Türkiye’nin 4 bir yanında bir çok bina güçlendirme çalışmasını başarılı bir şekilde yapmaktayız.

Çiftlik Kurulumu

Anahtar Teslim Büyükbaş Küçükbaş Çiftlik İnşaatı Yapan Mesa Çelik Yapı Firmamız  Kurulum Fiyatları ve Bilglendirme için Hizmetinizdeyiz.  Büyükbaş Küçükbaş Hayvan Çiftliği Yapan Firmalar, Anahtar Teslim Çiftlik …

Maltepe Çelik Çatı

Çelik çatı hizmetini sorunsuz sunan firmamız, yapılacak çelik çatı hakkında büyük bir tecrübe ve araştırma geçmişine sahiptir. Gerçekleştirdiği referans hizmetlerine bakarakta çelik çatı sektöründeki aktif faaliyetlerini görebilirsiniz. Çelik çatı yapının var olan ağırlığına ek yük oluşturup deprem gibi önüne geçilemez, can ve mal kaybına sebep olacak afetlerde en yüksek dayanıklılığı sağlayan, estetik, kaplama ve çatı görünüm tipine göre daha teknolojik bir şekilde kaliteyi sembolize eden bir çatı çeşitidir. Diğer yapılarda olduğu gibi bina çatı çevresinin üzerine yine çatı görünüm projesinin müşterinin onayladığı biçimde yapılmasıyla elde edilen konstrüksiyon çatı yapımı biçimidir.

İstiklal Caddesi Bina Güçlendirme

NEDEN GÜÇLENDİRME?

 Yönetmeliklerin değişmesi

 Kullanımın değişmesi

 Deprem hasarı

 Zamana bağlı çevre şartlarından oluşan hasar

 Yetersiz mevcut yapılar

Güçlendirme, yapı özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Bir yapı için uygulanan güçlendirme yöntemi diğer yapı için uygun olmayabilir. Yapılar ayrıntılı şekilde incelendikten sonra güçlendirme yöntemine karar verilmelidir.

Güçlendirme konusu 2 ana noktada çözümlenebilir;

ELEMAN GÜÇLENDİRMESİ

SİSTEM İYİLEŞTİRİLMESİ

Ayrıca alternatif çözümler de mevcuttur;

Temel yalıtımı Titreşim Sönümleyiciler Yapı ağırlığının azaltılması.

BİLİNÇSİZ ONARIM/GÜÇLENDİRME YARAR YERİNE ZARAR GETİREBİLİR!

BEKLENEN İSTANBUL DEPREMİ

Beklenen İstanbul Depremi sonrası binaların %4-6 sının tamamen göçmesi ve ölü sayısının yaklaşık 200.000 civarında olması beklenmektedir.

Can kaybının en aza indirilmesi için öncelikle toptan göçmesi beklenen 40-50 bin binanın ayıklanarak güçlenmesidir.

Beyoğlu Yangın merdiveni

İtfaiye yönetmeliğine en uygun yangın merdiveni olan z tipi yangın merdiveni aynı zamanda en çok tercih edilen modeldir.Yangın merdiveni projelerinde uygulanacak tip, uygulanacak alana göre belirlenir. Profesyonel ekibimiz ve yıllardan bu yana edindiğimiz bilgi birikimimiz ile bu alanda pratik çözümler üretiyoruz.